Пілтдаун

(Piltdown) населений пункт в графстві Суссекс на півдні Великобританії, поблизу якого на початку 20 ст. у відкладеннях неогенового періоду були знайдені фрагменти кісток склепіння двох черепів людини, уламок нижньої щелепи і окремі зуби. Кістки черепів за будовою близькі сучасним, а нижня щелепа була схожа на щелепу людиноподібної мавпи. Подібне незвичайне поєднання ознак у людини з П. було використано для підкріплення поглядів про дуже древньому і незалежному від архантропов і палеоантропів походження і еволюційний розвиток людини сучасного виду (неоантропа). Однак нові дослідження кісток в 1953 показали, що людина з П. - антропологічна фальшивка. Тільки кістки одного черепа належали до стародавнього неоантропов, нижня щелепа належала шимпанзе і була разом з уламками другого черепа (сучасного) пофарбована двохромовокислим калієм для додання їй "стародавнього виду". Літ. : Гремяцкій М. А., Розгадка однієї антропологічної таємниці, "Радянська етнографія», 1954, № 1. В. П. Якимов.

Перевальськ

Перевальськ

Місто (з 1964), центр Перевальського району Ворошиловградської області УРСР, в 7 км від ж. -д. станції Комунарськ (на лінії Ворошиловград - Дебальцево). 32 тис. Жителів (1974). Видобуток вугілля. Завод залізобетонних виробів. Підприємства харчової (м'ясокомбінат, пивоварний завод і ін.) Промисловості.
Перголезі Джованні Баттіста

Перголезі Джованні Баттіста

Перголезі, Перголезі (Pergolesi, Pergolese) (справжнє прізвище - Драги, Draghi; псевдонім - по місту, де жили предки П.) Джованні Баттіста (4. 1. 1710 Ези, Анкона, - 17. 3. 1736, Поццуолі, поблизу Неаполя), італійський композитор, представник неаполітанської оперної школи. У 1731 в Неаполі була поставлена ​​перша опера П.
Чоловічі будинку

Чоловічі будинку

Громадські споруди, що служили в первісному суспільстві колективним житлом для неодружених (рідше для всіх) чоловіків села, а також місцем чоловічих зборів, обрядів, прийому гостей. М. д. Або їх пережитки відомі у народів усіх континентів. Як і менш поширені будинки дівчат, вони пов'язані з статево розподілом первісного суспільства і, можливо, походять від роздільного проживання підлог в ранній родовій громаді.
Політ повітряний

Політ повітряний

В цирку, номер повітряної гімнастики. Складається з трюкових перельотів гімнаста (Вольтіжери) з трапеції на трапецію або з трапеції в руки партнера (ловитор). Творець номера (1859) французький артист Ж. Леотар встановлював трапеції на невеликій висоті. Згодом апаратура була перенесена під купол цирку, вольтіжери-гімнасти виконують перехресні польоти, проробляють в повітрі сальто-мортале (до трьох).
Параметричний напівпровідниковий діод

Параметричний напівпровідниковий діод

Напівпровідниковий діод, що відноситься до групи варакторних діодів, принцип дії яких заснований на ефекті залежності ємкості р-n -переходу від прикладеної до нього напруги. У параметричних підсилювачах (Див. Параметричний підсилювач) П. п. Д. Використовують як елемент із змінною ємкістю, що включається в коливальний контур підсилювача (використання pn -переходу з цією метою вперше запропоновано Б.
Мармуровий хрущ

Мармуровий хрущ

Строкатий хрущ, липневий хрущ (polyphylla fullo), жук сімейства пластинчатовусих, небезпечний шкідник деревних порід і виноградної лози, що виростають на піщаних ґрунтах. Довжина тіла до 3, 8 см . Надкрила чорної, бурою або червонувато-бурого забарвлення з характерним мармуровим малюнком з білих плям (звідси назва виду).
Омчак

Омчак

Селище міського типу в Тенькінском районі Магаданської області РРФСР. Розташований на р. Омчак (басейн Колими), в 392 км до С. -З. від Магадана. Видобуток золота. Велика радянська енциклопедія. - М.: Радянська енциклопедія. 1969-1978.